- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Apple představil nové notebooky MacBook Pro a redesignované AirPods sluchátka

Novinář, moderátor a specialista na digitální předplatné

Po zářijovém uvedení nových iPhonů představil Apple v pondělí večer další novinky, redesignovaná sluchátka AirPods a nové notebooky MacBook Pro určené pro profesionály.

Asi nejvíce času během představení trávili manažeři Apple porovnáváním výkonu nových Apple M1 čipů Pro a Max s dostupnou konkurencí. Vyzdvihovali jejich vysoký výkon, který nepotřebuje tolik energie.

V tomto momentě jde o tvrzení společnosti, která budou muset ověřit analytici.

Nový plán Apple Music Siri a barevné kombinace HomePod mini

Barevné HomePod mini. (zdroj: Apple)
Tim Cook uvedl jako první novinky v předplatném pro hudební streamovací platformu Apple Music. Verze Apple Music Siri bude dostupná od 4,99 Eur měsíčně.

Pro přístup ke všemu obsahu hudební knihovny bude třeba na všech zařízeních Apple používat pouze hlas a ovládání pouze pomocí hlasového asistenta Siri. K dispozici bude později na podzim v 17 zemích (mimo Slovensko).

S novým plánem předplatného Apple očividně reaguje na konkurenční nabídky od Amazonu a Spotify. Amazon nedávno ohlásil hudební předplatné Amazon Music přes smart reproduktory Echo za pouhých 3,99 dolarů měsíčně.

Smart reproduktory HomePod dostaly tři nové barevné kombinace, nicméně jiných aktualizací ohledně jejich výkonu jsme se nedočkali.

Apple redesignoval AirPods a přidal nové funkce

Třetí generace sluchátek AirPods. (zdroj: Apple)
Další novinkou byla třetí generace populárních bezdrátových sluchátek AirPods.

Nový design kombinuje aspekty předchozích modelů AirPods a AirPods Pro. Jedná se o první výraznější změnu designu od roku 2016.

Cena sluchátek zůstává 179 dolarů (199 €) jako u předchozí generace, přičemž vstupní AirPods stojí nadále 129 dolarů (149 €), Pro 249 (279 €) a Mac 549 dolarů (612,7 €).

„New York City, USA – June 12, 2012: Glass entrance of the Apple Store at 5th Avenue near Central Park with Apple Logo.“

Nové AirPods jsou odolné vůči vodě a potu a výdrž baterie se prodloužila na 6 hodin nepřetržitého poslechu. S pouzdrem získáte celkem 30 hodin a jsou kompatibilní s nabíjecím systémem MagSafe.

Podle Apple by měli mít lepší zvuk, používají technologii adaptivního ekvalizéru z AirPods Pro, který automaticky ladí a optimalizuje výstupní zvuk.

PR článek

Další články autora