- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Plazmový hořák: Spolehlivé zařízení pro kvalitní a přesný řez

Řezání plazmou najde využití v mnoha různých oblastech, hodí se totiž pro dělení všech kovových materiálů. Plazmový hořák je jednou ze součástí řezačky, přičemž se vyznačuje vysokou přesností a kvalitou řezu, nehledě na stav materiálu.

Plazmové řezání

Pro řezání plazmou je využívána plazmová řezačka, která se skládá z několika základních prvků. Jedním z nich je zdroj energie. Důležitý je také kompresor, který může být součástí řezačky. V neposlední řadě je pak samozřejmě nezbytný plazmový hořák. Ten je mnohdy součástí balení, není proto třeba složitě vybírat zvlášť. Je však třeba počítat s tím, že hořák potřebuje často údržbu či rovnou výměnu. Hodí se proto znát i tipy pro výběr tohoto příslušenství.

Výběr hořáku

Velmi důležitá je kvalita hořáku – vybírejte z prověřených modelů se snadno dostupnými náhradními díly. Vnitřek hořáku je totiž velmi citlivý na nečistoty a opotřebení. Při výběru nového hořáku se zaměřte také na délku kabelu. Ta se většinou pohybuje mezi 1,5 až 8 metry. Pro práci na stole postačí kratší kabel, který nebude překážet. Ovšem pokud potřebujete zpracovat i větší plechy, volte raději delší kabel. Ten vás nebude při práci omezovat.

Výhody plazmového řezání

Řezání plazmou je oblíbené, nabízí totiž řadu výhod. Jednou z nich je vysoká řezná rychlost. Plazma z hořáku vychází ve vysoké rychlosti. Dosahuje přitom teplot až 20 000 °C. Proces dělení materiálů je tak opravdu rychlý. Přenos tepla do materiálu je přitom minimální, snižuje se tak riziko vzniku deformací. Navíc nezáleží na tom, zda je plech lakovaný, zkorodovaný či znečištěný. Tyto vlastnosti totiž mají pouze minimální vliv na výsledek. Kvalita řezu a jeho přesnost zůstává na vysoké úrovni.

Řezání plazmou je relativně snadné, výhodou jsou také nižší provozní náklady a efektivita. Využití přitom najde při dělení rozmanitých kovových materiálů.

PR článek

Další články autora