- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Tipy a triky: rozšíříte si kapacitu PlayStation 5

Jednoduchý návod k instalaci rozšiřujícího disku.

Produkt na test poskytla společnost Gigabyte

Víte, jak velkou kapacitu má nejnovější verze herní konzole od Sony? Výrobce sice vzpomíná 825 gigabajtové datové úložiště, ale pro uživatele je reálně dostupných jen 667 gigabajtů.

V době kapacitně obrovských her to je omezující, množství z nich potřebuje více než 30 gigabajtů a některé dokonce i přes 100 gigabajtů. U předchozí generace vám stačilo připojit rychlejší externí pevný disk, který automaticky rozšířil dostupnou kapacitu pro hry.

V případě PlayStation 5 si sice také můžete připojit externí disk, ale spouštět z něj můžete jen hry určené pro PlayStation 4. Hry určené pro PS5 si na něj dočasně uložíte a před spuštěním musíte přesunout na úložiště přímo v konzoli.

Ancona, Italy – July 3, 2021: New white Sony PlayStation 5 console with PlayStation logo. The PlayStation 5 is the fifth tabletop video game console produced by Sony Interactive Entertainment.

Důvodem jsou vysoké nároky na rychlost čtení dat, která splňují jen ty nejvýkonnější SSD disky typu M.2. V konzoli je pro možnost rozšíření dostupný jeden volný slot, takže lze kapacitu rozšířit dokoupením správného disku.

PR článek

Další články autora