- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Samsung má dálkové ovladače se solárním nabíjením

Kolik odpadu dokážou vyprodukovat dálkové ovladače? Podle Samsungu jen u jeho televizorů to je za sedm let skoro sto milionů kusů jednorázových baterií.

Během příštích let proto firma plánuje sjednotit výrobu televizorů pod heslem „Going Green“.

Výsledkem mají být nižší energetické nároky a menší produkce odpadu. Kromě snižování spotřeby televizorů a využívání většího poměru recyklovaných materiálů bude nejvýraznější změnou přepracováno dálkové ovládání.

Již letos začne Samsung dodávat televizory s dálkovými ovladači vybavenými solárními články. Ty dokážou nabíjet použité akumulátory po celou dobu životnosti televizoru, tedy alespoň sedm let.

Při výrobě dálkových ovladačů využívá materiál z recyklovaných plastových lahví, který tvoří zhruba jednu čtvrtinu. Samotný design dálkových ovladačů se zásadně nezmění, jediným rozdílem bude integrovaný solární panel.

Ten neustále dobíjí integrovaný akumulátor, ale pokud byste potřebovali baterii dobít dříve, tak můžete použít běžnou nabíječku s USB C koncovkou.

Edinburgh, UK – Close-up of the back of a coral blue coloured Samsung Galaxy S9+ smartphone, showing the dual camera lenses. The phone’s variable aperature lens technology is a key new feature of the model.

Změnou prošlo i balení, přesněji jeho potisk. Ta je výrazně menší a pryč je doba zbytečných rozměrově velkých obrázků a inkoustu založeného na olejové bázi. Firma odhaduje, že i díky tomuto kroku bude moci recyklovat ročně až 200 tisíc tun vlnité lepenky ročně.

U některých modelů mohou majitelé dokonce využít obalu pro vyrobení jednoduchého nábytku. Ve smartphonu si jen jednoduše naskenují QR kód a objeví se jim návod, jako například z krabice od televizoru během pár minut vytvořit stolek.

PR článek

Další články autora