- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Vše, co potřebujete vědět o nových procesorech od Intelu

Hybridní procesory už nepatří jen do chytrých telefonů.

Jsou pojmenovány podle vodní nádrže ve státě Washington a představují pokus o záchranu někdejší bezkonkurenční jednotky na trhu s procesory do počítačů. S rodina procesorů Alder Lake Intel chce, či spíše musí konkurovat tomu, co aktuálně nabízí AMD.

Tato generační výměna nepředstavuje jen drobné změny, nevystačíte si se staršími základními deskami, budete potřebovat nové chlazení a ti nejnáročnější uživatelé si pořádně připlatí i za nový typ operační paměti.

Inspirace v mobilních zařízeních

Svět počítačů se neustále mění, ale výrazná změna u procesorů Intelu přišla až nyní. Navíc se z části inspiruje při mobilní konkurenci, která už léta úspěšně kombinuje v jednom čipu více typů výpočetních jader.

Hybridní design tak spojuje dvě architektury, jednu výkonnou a jednu energeticky efektivní. Intel si z těchto jader může vyskládat prakticky libovolný procesor a snadno využije i drahé modely s menšími chybami.

Back Pain Bad Posture Woman Sitting In Office

Procesory 12-té generace se skládají z různého počtu výkonných (P) jader a těch efektivních (E). Aktuálně nejslabší procesor Celeron G6900 má jen dvojici výkonných jader, ten nejlepší Core i9 má osm výkonných a osm efektivních.

PR článek

Další články autora