- Komerční sdělení -aktualne
- Reklama -zprávy

Jak pokrýt roční pauzu ve studiu?

Plánujete odjet na rok studovat do zahraničí, cestovat a nebo vaše studium přerušil nečekaný úraz a vy teď řešíte, jak to finančně utáhnout? Každý problém se dá vyřešit a žádný ze zmíněných není výjimkou. Podíváme na to, jak na takový krok sehnat peníze.

Jak získáte finance na roční pauzu?

Plánujete-li na rok či semestr přerušit studium, musíte si být jisti, že pauzu finančně zvládnete.

Pokud máte štěstí a chápající a podporující rodiče, obraťte se na ně. Ne každý student má ale to štěstí, že ho při jeho rozvoji, v kterémkoli smyslu, mohou či chtějí rodiče finančně podporovat. V případě studijní pauzy se tak musíte postavit na vlastní nohy a dostatek peněz si obstarat sami.

Pokud tento krok plánujete delší dobu, mohou pomoci nejrůznější brigády. Ať už půjdete ve volnu pracovat za pokladnu v supermarketu, roznášet jídlo do restaurace nebo budete třeba doučovat předměty, které vám jdou, určitě to nějakou tu kačku hodí. Hlavně je ale neutratit.

Když peníze z brigád nestačí, nebojte se obrátit na poskytovatele půjček a požádat o peníze na zbylou částku. Pečlivě si vyberte vhodný produkt, o který zažádáte. Je dobré mít dopředu propočítané, kolik peněz budete potřebovat. Rozpočet si vypočítáte jednoduše podle svých potřeb a účelů a následných nutných výdajů.

Na pokrytí menší částky se skvěle hodí půjčka ihned. V případě, že si chcete půjčit větší sumu, mrkněte se po studentských půjčkách.

Jak využít roční pauzu ve studiu?

Ať už vás k roční pauze ve studiu přimělo cokoliv, nezahálejte. Rozhodně se nevyplatí strávit tento čas nicneděláním, takovouto šanci už totiž znovu nedostanete.

  1. Cestujte. Peníze si vyděláte zpět, ale mladí již znovu nebudete. Procestujte své vysněné destinace, poznávejte nové kultury a lidi. Nejen, že si zlepšíte svou úroveň jazyků a poznáte nová místa po celém světě, ale získáte i nespočet zkušeností do svého života a postavíte se na vlastní nohy.
  2. Sbírejte pracovní zkušenosti. Poohlédněte se po stáži v oboru, který vás zajímá. Najděte brigádu, která bude blízká vašim zájmům a posune vás dál. Jednoduše řečeno, běžte se vzdělávat při praxi v autentickém prostředí. Svou pauzu věnujte svému seberozvoji. Zkuste se přihlásit na různá školení a workshopy a sbírejte poznatky od těch nejúspěšnějších.
  3. Pokud jste podnikavý člověk plný nápadů, můžete zkusit založit vlastní podnikání. Vstupní kapitál díky půjčce budete mít, případně požádejte o půjčku pro podnikatele. Poté si zařiďte vše potřebné a hurá na to. Kdo neriskuje, nic nezíská. A kdo ví, třeba rozjedete svůj životní business.
PR článek

Další články autora